Repertoire

  • On the Night Plain

    Fotografie © Ben Bonouvrier

    CREW

    Idee & Muziekdramaturgie: Strijkkwartet Biënnale

    Compositie: Arvo Pärt, Steve Reich, Pascal Dusapin, Valentin Silvestrov, Henryk Górecki, Mortin Feldman, Kevin Volans, Terry Riley

    Concept & Regie: Annechien Koerselman

    Decorontwerp: Ascon de Nijs

    Lichtontwerp: Jeroen Smith

    Productieleider: Sanne Bouman

    Producent: Strijkkwartet Biënnale Amsterdam


     

    premiere 31 januari 2020 Muziekgebouw aan het IJ Amsterdam

    CAST

    Arditti Quartet: Irvine Arditti (viool), Ashot Sarkissjan (viool), Ralf Ehlers (altviool), Lucas Fels (cello)

    Calder Quartet: Benjamin Jacobson (viool), Tereza Stanislav (viool), Jonathan Moerschel (altviool), Eric Byers (cello)

    Signum Quartet: Florian Donderer (viool), Annette Walther (viool), Xandi van Dijk (altviool), Thomas Schmitz (cello)

  • On the Night Plain

    Photography © Ben Bonouvrier

    CREW

    Idea & Musical dramaturgy: String Quartet Biennale

    Composition: Arvo Pärt, Steve Reich, Pascal Dusapin, Valentin Silvestrov, Henryk Górecki, Mortin Feldman, Kevin Volans, Terry Riley

    Concept & Stage direction: Annechien Koerselman

    Setdesign: Ascon de Nijs

    Lightdesign: Jeroen Smith

    Productionleader: Sanne Bouman

    Organisation: String Quartet Biennale Amsterdam


     

    premiere January 31, 2020 Muziekgebouw aan het IJ Amsterdam

    CAST

    Arditti Quartet: Irvine Arditti (violin), Ashot Sarkissjan (violin), Ralf Ehlers (viola), Lucas Fels (cello)

    Calder Quartet: Benjamin Jacobson (violin), Tereza Stanislav (violin), Jonathan Moerschel (viola), Eric Byers (cello)

    Signum Quartet: Florian Donderer (violin), Annette Walther (violin), Xandi van Dijk (viola), Thomas Schmitz (cello)

  • On the Night Plain

    Fotografie © Ben Bonouvrier

    CREW

    Idee & Musikdramaturgie: Streichquartett Biennale

    Komposition: Arvo Pärt, Steve Reich, Pascal Dusapin, Valentin Silvestrov, Henryk Górecki, Mortin Feldman, Kevin Volans, Terry Riley

    Konzept & Regie: Annechien Koerselman

    Bühne: Ascon de Nijs

    Licht: Jeroen Smith

    Produktionsleiterin: Sanne Bouman

    Veranstalter: Streichquartett Biennale Amsterdam


     

    Premiere 31. Januar 2020 Muziekgebouw aan het IJ Amsterdam

    CAST

    Arditti Quartett: Irvine Arditti (Geige), Ashot Sarkissjan (Geige), Ralf Ehlers (Bratsche), Lucas Fels (cello)

    Calder Quartett: Benjamin Jacobson (Geige), Tereza Stanislav (Geige), Jonathan Moerschel (Bratsche), Eric Byers (cello)

    Signum Quartett: Florian Donderer (Geige), Annette Walther (Geige), Xandi van Dijk (Bratsche), Thomas Schmitz (cello)

  • Opening Bachfestival 2016

    Fotografie © Unknown

    CREW

    Componist: Reza Namavar & Johan Sebastian Bach

    Dirigent: Etienne Siebens

    Regisseur & stage-manager: Annechien Koerselman

    Licht & Geluidsontwerp: Roland van Meel

    Producent: Liselotte Gatzen

    Organisatie: Het Bachfestival Dordrecht


     

    premiere 16 september 2016, Energiehuis Dordrecht

    CAST

    Sopraan: Johannette Zomer

    Klavecimbel: Bart Naessens

    Koperblazersensemble: Neos Brass Ensemble m.m.v. koperblazers van Jubal Dordrecht, Crescendo Sliedrecht, de Dordtse Phil, en de Bigband ToBe Dordrecht

  • Opening Bachfestival 2016

    Photography © Unknown

    CREW

    Composer: Reza Namavar & Johan Sebastian Bach

    Conductor: Etienne Siebens

    Stage director & stage-manager: Annechien Koerselman

    Light & Sounddesign: Roland van Meel

    Producer: Liselotte Gatzen

    Organisation: The Bachfestival Dordrecht


     

    premiere September 16, 2016, Energiehuis Dordrecht

    CAST

    Soprano: Johannette Zomer

    Klavecimbel: Bart Naessens

    Brassensemble: Neos Brass Ensemble w.t.c.o.brassplayers of Jubal Dordrecht, Crescendo Sliedrecht, the Dordtse Phil, and the Bigband ToBe Dordrecht

  • Opening Canalfestival 2016

    Photography © Ronald Knapp

    CREW

    Concept, Stage direction & Setdesign: Annechien Koerselman

    Concept & Lightdesign: Nico Kraeima

    Lichtdesign: Bas Berensen

    Sounddesign: Marc Baijens

    Stage Manager: Roland Lammers van Toorenburg

    Programmer: Mirjam Wijzenbeek

    Executive Producer: Jojanneke Poorter

    Organisation: The Canalfestival Amsterdam


     

    premiere August 12, 2016, Kloveniersburgwal, Amsterdam

    CAST

    Musicians: Ardemus Saxophone Quartet (Lisa Wyss – soprano  saxophone, Lovro Mercep – alto saxophone, Jenita Veurink – tenor saxophone, Yo–yo Su – baritone saxophone), Lip Stick Percussion Duo (Laura Trompetter, Maria Martpay), Jawa Manla - Ud, Traviata Remixed/Lotte de Beer (Alexandra Flood – soprano, Alessandro Scotto di Luzio – tenor), Jazz Quartet (Ian Cleaver – trumpet, Gideon Tazelaar – saxophone, Thomas Pol – double base, Wouter Kühne – drums),  Peter Vigh - componer, saxophone, Örs Közseghy - cello, Valentina Tóth - piano, The National Female Youthchoir u.t.l.o. Wilma ten Wolde

    Slackliner: Jobber Moltmaker

    Presentation: Dieuwertje Blok

  • Opening Canalfestival 2017

    Photography © Ronald Knapp & Beeldjutters

    CREW

    Concept & Stage direction: Annechien Koerselman

    Costumedesign: Vera Selhorst

    Videodesign: Beeldjutters (Julian Van Buul, Vincent Vriens)

    Lightdesign: Jeroen Smith

    Sounddesign: Marc Baijens

    Stage manager: Janine van der Molen

    Programmer: Mirjam Wijzenbeek

    Executive Producer: Lina de Heer

    Organisation: The Canalfestival Amsterdam


     

    premiere August 11, 2017 Kloveniersburgwal, Amsterdam

    CAST

    Musicians: Sophiko Simsive (piano), Daahoud Salim (composition & piano), Rosanne Philippens (violin), Aristos Quartet (stringquartet), Pannonica Saxophone Quartet, Michael Wilmering (baritone) & Daahoud Salim Quintet (jazz)

    Moderator: Dieuwertje Blok

  • Opening Canalfestival 2018

    Photography © Melle Meivogel & Robert Verhoeve

    CREW

    Concept, Stage direction & Props: Annechien Koerselman

    Costumedesign: Margot Koudstaal

    Lightdesign: Jeroen Smith

    Sound: Marc Baijens

    Stage manager: Roland van Lammers Toorenburg

    Programmer: Lestari Scholtes

    Productionleading: Lisanne van Wijk

    Organisation: Het Grachtenfestival Amsterdam


     

    premiere Augustus 10, 2018, Zuiderkerk Amsterdam

    CAST

    Musicians: Ella van Poucke (Cello), Camiel Boomsma (piano), Babylon Quartet (Leonid Nikishin - violin, Danielle Daoukayeva - violin, Kellen McDaniel - viola, William McLeish -cello), Sanne Rambags Trio (Sanne Rambags - singing, Joost Lijbaart - drums, Jesse Schilderink - saxophone), Merlijn Runia (singing), Jornt Duyx (guitar), Caravan (Julian Schneemann - piano & composition, Jawa Manla - Ud, Emmy Storms - violin, Jeroen Batterink - percussion)

    Actor: Reinier Demeijer

    Presentation: Dieuwertje Blok

     

  • Opening Canalfestival 2019

    Photography © Melle Meivogel & Rob van Dam

    CREW

    Concept, Stage direction & Set: Annechien Koerselman

    Costumes: Margot Koudstaal

    Light: Jeroen Smith

    Sound: Marc Baijens

    Stage manager: Karsten Stouten

    Programmer: Lestari Scholtes

    Executive Producer: Anna Schaap

    Organisation: The Grachtenfestival Amsterdam


     

    premiere 09th of augustus 2019, Zuiderkerk Amsterdam

    CAST

    Musicians: Raoul Steffani (baritone), Yang Yang Cai (piano), Dominique Vleeshouwers, Arend Bruijn (percussion), Syrene Saxofoon (Annelies Vrieswijk - alto saxophone, Evelien Jansen - dance, Niek Wagenaar - dance, Anne Suurendonk - choreographer), Cunana Ensemble (Mariana Preda - panflute, Noa Eyl - violin, Gabriel Barbalau - double base, Dani Luca - cymbalom), Kika Sprangers Trio (Kika Sprangers - saxophone & composition, Wolfert Brederode - piano, Jasper van Hulten - percussion), Pynarello en Tijn Wybenga (arrangement).

    Performer: Fay Loren

    Presentation: Dieuwertje Blok

     

  • OPENING GRACHTENFESTIVAL 2016

  • Opening Grachtenfestival 2016

    Fotografie © Ronald Knapp

    CREW

    Concept, Regie & Decor: Annechien Koerselman

    Concept & Lichtontwerp: Nico Kraeima

    Lichtontwerp: Bas Berensen

    Geluidsontwerp: Marc Baijens

    Stage Manager: Roland Lammers van Toorenburg

    Programmeur: Mirjam Wijzenbeek

    Uitvoerend Producent: Jojanneke Poorter

    Organisatie: Het Grachtenfestival Amsterdam


     

    premiere 12 augustus 2016, Kloveniersburgwal t.h.v. De Theatercompagnie, Amsterdam

    CAST

    Musici: Ardemus Saxophone Quartet (Lisa Wyss – sopraansaxofoon, Lovro Mercep – altsaxofoon, Jenita Veurink – tenorsaxofoon, Yo–yo Su – baritonsaxofoon), Lip Stick Percussion Duo (Laura Trompetter, Maria Martpay), Jawa Manla - Ud, Traviata Remixed/Lotte de Beer (Alexandra Flood – sopraan, Alessandro Scotto di Luzio – tenor), Jazz Quartet (Ian Cleaver – trompet, Gideon Tazelaar – saxofoon, Thomas Pol – bas, Wouter Kühne – drums), Peter Vigh - componist, saxofonist, Örs Közseghy, - cello, Valentina Tóth - piano, Het Nationaal Vrouwen Jeugdkoor o.l.v. Wilma ten Wolde

    Slackliner: Jobber Moltmaker

    Presentator: Dieuwertje Blok

  • OPENING GRACHTENFESTIVAL 2017

  • Opening Grachtenfestival 2017

    Fotografie © Ronald Knapp & Beeldjutters

    CREW

    Concept & Regie: Annechien Koerselman

    Kostuumontwerp: Vera Selhorst

    Video-ontwerp: Beeldjutters (Julian Van Buul, Vincent Vriens)

    Lichtontwerp: Jeroen Smith

    Geluid: Marc Baijens

    Stage manager: Janine van der Molen

    Programmeur: Mirjam Wijzenbeek

    Uitvoerend Producent: Lina de Heer

    Organisatie: Het Grachtenfestival Amsterdam


     

    premiere 11 augustus 2017 Kloveniersburgwal t.h.v. Het Compagnietheater, Amsterdam

    CAST

    Musici: Sophiko Simsive (piano), Daahoud Salim (compositie & piano), Rosanne Philippens (viool), Aristos Quartet (strijkkwartet), Pannonica Saxophone Quartet, Michael Wilmering (bariton) & Daahoud Salim Quintet (jazz)

    Presentator: Dieuwertje Blok

  • OPENING GRACHTENFESTIVAL 2018

  • Opening Grachtenfestival 2018

    Fotografie © Melle Meivogel & Robert Verhoeve

    CREW

    Concept, Regie & Requisieten: Annechien Koerselman

    Kostuumontwerp & uitvoering: Margot Koudstaal

    Lichtontwerp: Jeroen Smith

    Geluid: Marc Baijens

    Stage manager: Roland van Lammers Toorenburg

    Programmeur: Lestari Scholtes

    Uitvoerend Producent: Lisanne van Wijk

    Organisatie: Het Grachtenfestival Amsterdam


     

    premiere 10 augustus 2018, Zuiderkerk Amsterdam

    CAST

    Musici: Ella van Poucke (Cello), Camiel Boomsma (piano), Babylon Quartet (Leonid Nikishin - viool, Danielle Daoukayeva - viool, Kellen McDaniel - altviool, William McLeish -cello), Sanne Rambags Trio (Sanne Rambags - zang, Joost Lijbaart - drums, Jesse Schilderink - saxofoon), Merlijn Runia (zang), Jornt Duyx (gitaar), Caravan (Julian Schneemann - piano & compositie, Jawa Manla - Ud, Emmy Storms - viool, Jeroen Batterink - percussie)

    Acteur: Reinier Demeijer

    Presentator: Dieuwertje Blok

     

  • OPENING GRACHTENFESTIVAL 2019

  • Opening Grachtenfestival 2019

    Fotografie © Melle Meivogel & Rob van Dam

    CREW

    Concept, Regie & Decor: Annechien Koerselman

    Kostuumontwerp & uitvoering: Margot Koudstaal

    Lichtontwerp: Jeroen Smith

    Geluid: Marc Baijens

    Stage manager: Karsten Stouten

    Programmeur: Lestari Scholtes

    Uitvoerend Producent: Anna Schaap

    Organisatie: Het Grachtenfestival Amsterdam


     

    premiere 09 augustus 2019, Zuiderkerk Amsterdam

    CAST

    Musici: Raoul Steffani (bariton), Yang Yang Cai (piano), Dominique Vleeshouwers, Arend Bruijn (percussie), Syrene Saxofoon (Annelies Vrieswijk - altsaxofoon, Evelien Jansen - dans, Niek Wagenaar - dans, Anne Suurendonk - choreografie), Cunana Ensemble (Mariana Preda - panfluit, Noa Eyl - viool, Gabriel Barbalau - contrabas, Dani Luca - cymbalom), Kika Sprangers Trio (Kika Sprangers - saxofoon & compositie, Wolfert Brederode - piano, Jasper van Hulten - percussie), Pynarello en Tijn Wybenga (arrangement).

    Performer: Fay Loren

    Presentator: Dieuwertje Blok

     

  • PANAMBÍ

  • Panambí

    Fotografie © Pijpers

    CREW

    Idee: Orkest Nieuw Geluid

    Compositie: Alberto Ginastera, Bizet, Saint-Saëns, Fauré, Dorati e.a.

    Muzikale Leiding: Ali Groen

    Concept & Regie: Annechien Koerselman

    Vormgeving beeld & video: Nanna Spakler

    Opname techniek & soundscape: Jaap van Stenis

    Kostuums & grime: Marieke Posthuma de Boer-Dubbers

    Licht: Annechien Koerselman & Maurits Koelen

    Techniek: Maurits Koelen

    Theaterbeleving: Terry Brochard & Nadine Rodewijk

    Uitvoerende Producenten: Lesley Jacobs, Misja Krebbeks, Marike Richters

    Organisatie: Nieuw Geluid Den Haag


     

    premiere 01 april 2016, Theater De Nieuwe Regentes, Den Haag

    CAST

    Orkest: Nieuw Geluid

    Rui Matos, Patricia Klock (piccolo), Marike Richters, Cátia Domingos, Carolien Noorduijn-Bakker (dwarsfluit), Lesley Jacobs, Alex van der Linde, Gema Lara (hobo), Martine Vink (althobo), Ingrid Bonnet, Marceline Blangé, Martine Reurings (fagot), Maartje van der Kluit (contrafagot), Jonie Pijpers (Esklarinet), Ria Boeijen, Anne Overpelt, Maartje Zuidema, Vincent Martig (soloklarinet), Misja Krebbeks, Masha den Hartog,Jurjen de Jong (1e klarinet), Vincent Fleurke, Philo Heijnen, Willemijn Scholvinck, Ben Schueler, Rietje Maas (2e klarinet), Ad van der Steid, Anne van der Does, Anneke Simonis, Netty Bruekers, Paul Verlaan, Wijnand Advokaat (3e klarinet), Jaap van Stenis, Hetty Burgers, Richard Leveling (basklarinet), Emma Jones, Jim Brinkman, Marijn Schraagen (altsaxofoon), Ariana Cunha, Gido Broer (tenorsaxofoon), Simao Ramos (baritonsaxofoon), Maria Skandali, Gulce Sucular, Franca Post, Junya Nomura, Aster Leegwater, Thomas Guirten (cello), Julian Sarmiento Escobar, Yuan Go, Norbert Roozenburg, Peter van Kruistum (contrabas), Joachim Adriaanse, Nadine Rodewijk, Margriet van der Wel, Erwin Weites (hoorn), Tommy Hopstaken, Lenneke Lucassen, Sander Broos, René Mahieu (trompet), Corine Duinkerke, André Kouwenhoven, Floris van Daalen (trombone), Leonie Kruik, Gerwin Stolze (Euphonium), Koos Schut, Fernando Cid (tuba), Joachim Lubberts (pauken), Frans Asselman, Natalia Alvarez, Marieke Posthuma de Boer-Dubbers, Rik Claessens, Janneke Goosens, Margreth van der Lugt, Ricardo Oliviera, Henk-Jan Oosterhuis (slagwerk), Renske Beetstra, Diana Storm (harp), Clara Gil Hernandez (celesta), Tia Iskander (piano)

  • Panambí

    Photography © Pijpers

    CREW

    Idea: Orchestra Nieuw Geluid

    Composition: Alberto Ginastera, Bizet, Saint-Saëns, Fauré, Dorati a.o..

    Conductor: Ali Groen

    Concept & Stage direction: Annechien Koerselman

    Video & Graphical design: Nanna Spakler

    Recording technics & soundscape: Jaap van Stenis

    Costumes & make-up: Marieke Posthuma de Boer-Dubbers

    Light: Annechien Koerselman & Maurits Koelen

    Technics: Maurits Koelen

    Theaterexperience: Terry Brochard & Nadine Rodewijk

    Executive Producers: Lesley Jacobs, Misja Krebbeks, Marike Richters

    Organisation: Nieuw Geluid The Hague


     

    premiere April 01, 2016, Theater De Nieuwe Regentes, The Hague

    CAST

    Orchestra: Nieuw Geluid

    Rui Matos, Patricia Klock (piccolo), Marike Richters, Cátia Domingos, Carolien Noorduijn-Bakker (flute), Lesley Jacobs, Alex van der Linde, Gema Lara (oboe), Martine Vink (English horn), Ingrid Bonnet, Marceline Blangé, Martine Reurings (bassoon, Maartje van der Kluit (contrabassoon), Jonie Pijpers (Esclarinet), Ria Boeijen, Anne Overpelt, Maartje Zuidema, Vincent Martig (soloclarinet), Misja Krebbeks, Masha den Hartog, Jurjen de Jong (1st clarinet), Vincent Fleurke, Philo Heijnen, Willemijn Scholvinck, Ben Schueler, Rietje Maas (2nd clarinet), Ad van der Steid, Anne van der Does, Anneke Simonis, Netty Bruekers, Paul Verlaan, Wijnand Advokaat (3rd clarinet), Jaap van Stenis, Hetty Burgers, Richard Leveling (bassclarinet), Emma Jones, Jim Brinkman, Marijn Schraagen (altosaxophone), Ariana Cunha, Gido Broer (tenorsaxophone), Simao Ramos (baritonsaxophone), Maria Skandali, Gulce Sucular, Franca Post, Junya Nomura, Aster Leegwater, Thomas Guirten (cello), Julian Sarmiento Escobar, Yuan Go, Norbert Roozenburg, Peter van Kruistum (double bass), Joachim Adriaanse, Nadine Rodewijk, Margriet van der Wel, Erwin Weites (horn), Tommy Hopstaken, Lenneke Lucassen, Sander Broos, René Mahieu (trumpet), Corine Duinkerke, André Kouwenhoven, Floris van Daalen (trombone), Leonie Kruik, Gerwin Stolze (Euphonium), Koos Schut, Fernando Cid (tuba), Joachim Lubberts (timpani), Frans Asselman, Natalia Alvarez, Marieke Posthuma de Boer-Dubbers, Rik Claessens, Janneke Goosens, Margreth van der Lugt, Ricardo Oliviera, Henk-Jan Oosterhuis (percussion), Renske Beetstra, Diana Storm (harp), Clara Gil Hernandez (celesta), Tia Iskander (piano)